ORIcontrol

ÜRÜN TANIMI

1.000 nimf ve erginli şişe

Orius laevigatus yırtıcı bir perdetör olup Anthocoridae familyasındandır. Geniş olarak Akdeniz ve Kuzey Afrika bölgelerinde yayılmıştır.

Nimfler kadar erginler de tercihen trips ve polenle beslenirler. Bir orius ergini günde ortalama 20 trips tüketebilir.

TAVSİYE EDİLEN UYGULAMA DOZU

1,5-3 birey/m2, bir kaç uygulamada, ilk salımın dikimden sonra ilk çiçekler görülmeye başlandığında yapılması tavsiye edilir.

KULLANILDIĞI BİTKİLER

Tercihen, biber yetiştiriciliğinde kullanılır ama aynı zamanda patlıcan, karpuz, kavun veya süs bitkilerinde de kullanılabilir. Örtüaltı yetiştiricilikte kullanılamadığı tek ürün domatestir.

UYGULAMA ŞEKLİ

Şişeyi açmadan önce, yatay şekilde yerleştiriniz ve içerisindekiler homojen bir şekilde yayılsın diye döndürünüz. Yaprak bitlerinin yoğun olduğu noktalara veya bitkilerin üzerine uygulayınız. Bunun için küçük karton kutular kullanabilirsiniz. Tüm ekili alana homojen şekilde günün erken saatlerinde veya akşam üzeri serinlikte uygulayınız.

SAKLAMA KOŞULLARI

Şişeyi yatay şekilde ve 8-10 ºC de saklayınız. Depolama ve nakliye süreci boyunca bu ısı aralığının korunmasına özen gösteriniz. Teslim aldıktan sonra maksimum 48 saat depoda tutabilirsiniz. Güneş ışığına direk olarak maruz bırakmayınız ve pestisitlerden uzak tutunuz.