NESIDIOcontrol

ÜRÜN TANIMI

Şişe içerisinde 500 adet ergin ve nimf bulunur.

Nesidiocoris tenuis Miridae familyasından avcı bir böcektir. Morfolojik olarak Macrolophus pygmaeus a çok benzer (önceden bilinen adıyla Macrolophus caliginosus).

Nimfler kadar erginler de en çok beyaz sinekler ile beslenmeyi tercih ederler (Bemisia tabaci ve Trialeurodes vaporariorum) Ayrıca yaprak kurdu, tripsler, kırmızı örümcekler ve lepidopterler ile de mücadele ederler.

TAVSİYE EDİLEN UYGULAMA DOZU

0,5 – 1,5 birey/m2, bitkiye ve yılın hangi mevsimi olduğuna bağlı olarak uygulamalar değişkenlik gösterebilir.

KULLANILDIĞI BİTKİLER

Nesidiocoris tenuis patlıcan gibi sebzelerde kullanılsa da başlıca domateste kullanılır. İlkbahar-yaz ekim döngülerinde gelişimi mükemmeldir buna karşın sonbahar ekimlerinde döngüsü yavaşlar. N. tenuis un beslenebileceği zararlı popülasyonu düşükse uygulandığı bitkiye zarar verebilir, bunu önlemek için faydalı-zararlı ilişkisinin teknik gözlemini yapmak gerekir.

UYGULAMA ŞEKLİ

Şişeyi açmadan önce, yatay konumda homojen karışması için döndürün. Doğrudan bitki üzerine yayınız veya kutucukları sera içerisinde bırakınız.

SAKLAMA KOŞULLARI

Kutuyu yatay durumda ve 8-10 ºC de saklayınız. Tüm depolama ve nakliye sürecinde bu ısı aralığını kesintiye uğratmayınız. Teslim aldıktan sonra maksimum 48 saat depoda tutunuz. Güneş ışığında bırakmayınız ve pestisitlerden uzak tutunuz.