APHIcontrol

ÜRÜN TANIMI

Şişe içerisinde 500 adet ergine dönüşecek pupa bulunur.

Aphidius colemani yaprak biti türleri olan Aphis gossypii ve Myzus persicae kontrolünde kullanılır. Aynı şekilde, Rhopalosiphum padi yaprak bitini de parazitler. A. colemani parazitoittir. Bir kez yaprak bitinin yerini tespit ettiğinde yumurtlama borusuyla delerek yaprak bitinin içine yumurtasını bırakır. Erişkin A. colemani yuvarlak bir gözden çıkar ve yeniden 300 kadar yaprak biti parazitler.

TAVSİYE EDİLEN UYGULAMA DOZU

1-2 birey/m2. Yaprak bitlerinin olduğu yerler tespit edilip lokal alanlara uygulama yapılmalıdır.

KULLANILDIĞI BİTKİLER

Şeftali yaprak biti (Myzus persicae) ve Pamuk yaprak biti (Aphis gossypii)’ nin görüldüğü tüm örtüaltı ürünlerinde kullanılabilir.

UYGULAMA ŞEKLİ

Şişeyi açmadan önce, yatay şekilde yerleştiriniz ve içerisindekiler homojen bir şekilde yayılsın diye döndürünüz. Yaprak bitlerinin yoğun olduğu noktalara veya bitkilerin üzerine uygulayınız. Bunun için küçük karton kutular kullanabilirsiniz. Tüm ekili alana homojen şekilde günün erken saatlerinde veya akşam üzeri serinlikte uygulayınız.

SAKLAMA KOŞULLARI

Şişeyi yatay şekilde ve 8-10 ºC de saklayınız. Depolama ve nakliye süreci boyunca bu ısı aralığının korunmasına özen gösteriniz. Teslim aldıktan sonra maksimum 48 saat depoda tutabilirsiniz. Güneş ışığına direk olarak maruz bırakmayınız ve pestisitlerden uzak tutunuz.